Aktualności
Wtorek, 21 stycznia 2014 21:01

Poseł interweniuje w sprawie pociągu Sucha - Zakopane

Poseł Edward Siarka chce wyjaśnień od Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w sprawie planów zawieszenia kursowania linii kolejowej Sucha Beskidzka – Zakopane.
- Z niedowierzaniem i dezaprobatą przyjąłem informację od Związków Kolejowych o decyzji władz samorządowych województwa małopolskiego w sprawie całkowitego zawieszenia kursowania kolejowych przewozów pasażerskich na linii Sucha Beskidzka – Zakopane. Według planów Zarządu Województwa spółka Przewozy Regionalne oddział Małopolski w okresie od 9 marca do 13 grudnia 2014 roku ma zawiesić całkowicie kursowanie pociągów – pisze poseł w swoje interwencji skierowanej do Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego. - Ten absurdalny pomysł uderza w mieszkańców powiatu suskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego uniemożliwiając turystom oraz pracownikom tych powiatów transport koleją do Zakopanego. Plan zawieszenia połączeń zupełnie nie uwzględnia problemów związanych z utrudnieniami komunikacyjnymi Zakopanego, spowodowanych dziś przebudową mostu na drodze nr 47 w Białym Dunajcu. Także nie uwzględnia się obciążeń komunikacyjnych dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Podejmujący decyzję o zawieszeniu kursowania pociągów zapomnieli o ważnej roli kolei w obsłudze mieszkańców i ich dostępie do rynku pracy w rejonie Podhala.

Śmiem podejrzewać, że działania Kierownictwa Przewozów Regionalnych są krótkowzroczne i od dłuższego czasu mają na celu wykazanie nieopłacalności przewozów pasażerskich na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane, w związku z nowymi planami organizacji przewozów od 2015 roku.

oprac. r/

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl