Golemo
Aktualności
Niedziela, 22 marca 2020 18:55

Poseł Edward Siarka zarażony koronawirusem

Po wykryciu zakażenia wirusem u pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Środowiska, wszyscy członkowie rządu oraz parlamentarzyści, którzy mieli kontakt z zarażonymi, poddani zostali testowi na obecność koronawirusa. U posła Edwarda Siarki z Podsarnia wynik był pozytywny.

Poseł Solidarnej Polski z gminy Raba Wyżna trafił najpierw do szpitala w Myślenicach, a potem do Krakowa, gdzie obecnie przebywa.

- Przez kilka ostatnich dni czuł się on średnio, więc przebywał w domu i nie miał zaplanowanych spotkań - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" jego asystentka Aleksandra Antolak-Rust. - Jego bliscy i współpracownicy są w kwarantannie domowej i będą przebadani testem - dodaje.

Pytany przez nas, czy czuje się dobrze i czy w ostatnich dnia prowadził aktywną działalność polityczną, poseł Siarka mówi, że czuje się dobrze, a przez ostatni tydzień jego biuro w Nowym Targu było zamknięte, zaś on sam odwołał wszystkie spotkania.

Kwarantannie poddane mają zostać osoby, z którymi w ostatnim czasie poseł się spotkał.

Z danych z niedzieli wieczór wynika, że w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób. Hospitalizowanych jest 40 osób, objętych kwarantanną - 7020, a objętych nadzorem epidemiologicznym - 1676 osób.

s/r/ zdj. Michał Adamowski

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl