Aktualności
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 12:29

Pościg za piratem drogowym na motocyklu

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę. Szybko okazało się dlaczego mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a następnie łamiąc przepisy drogowe zagrażał bezpieczeństwu innych kierowców i pieszych.
Do zdarzenia doszło wieczorem na Osiedlu Błonie, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 18.00 funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania się kierującemu motocyklem marki Honda. Niestety motocyklista na widok próbujących zatrzymać go policjantów znacznie przyspieszył omijając policyjny patrol. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg i po kilku minutach na ulicy Powstańców Śląskich zablokowali mu drogę. Pirat drogowy nie widząc dalszej możliwości ucieczki położył motor na jezdni. Podczas dalszych czynności okazało się, że zatrzymanym jest 33 – letni mieszkaniec Oświęcimia, któremu uprawnienia zostały cofnięte kilka lat temu. Dodatkowo sprowadzony z zagranicy motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony.

Policjanci wyliczyli, że w ciągu kilku chwil kierujący wyprzedzając inne pojazdy, nie zwracając uwagi na skrzyżowania czy przejścia dla pieszych, popełnił wykroczenia za które można mu było nałożyć ponad 50 punktów karnych. Jednakże w związku z tym, że 33 – latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a także stworzył poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, o konsekwencjach za popełnione przestępstwo zdecyduje sąd karny.

Funkcjonariusze dziękują za pomoc kierowcy samochodu ciężarowego, który widząc, że jeden z policjantów tuż po obezwładnieniu przytrzymuje pirata drogowego, pomógł drugiemu z funkcjonariuszy w szybkim usunięciu z jezdni ważącego ok. 200kg ścigacza.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl