Golemo
Aktualności
Niedziela, 29 maja 2016 10:19

Pościg za motocyklistą

Policjanci z oświęcimskiej drogówki ścigali pirata drogowego na motocyklu. Szybko okazało się dlaczego nie zatrzymał się do kontroli, a następnie łamiąc przepisy drogowe zagrażał bezpieczeństwu innych kierowców.
Do zdarzenia doszło około południa, gdy policjanci patrolujący rejon ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu, zauważyli motocykl marki Honda z podgiętymi tablicami rejestracyjnymi. W związku z tym natychmiast pojechali za motocyklistą dając mu sygnały do zatrzymania się. Niestety motocyklista, chcąc najwyraźniej uniknąć policyjnej kontroli, zamiast zjechać na pobocze zwiększył prędkość i zaczął wyprzedzał inne pojazdy nie zwracając uwagi na skrzyżowania czy przejściach dla pieszych zmuszając swoim niebezpiecznymi manewrami innych kierowców do nagłego hamowania lub zjeżdżania na pobocze. Policjanci natychmiast podjęli pościg za piratem drogowym i po kilkunastu minutach na ulicy Leśnej w miejscowości Las dokonali jego zatrzymania. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą motocykla siedział 26 – letni mieszkaniec Oświęcimia, któremu uprawnienia zostały cofnięte pięć lat temu.

Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie w związku z jazdą bez uprawnień oraz zagrożeniem jakie stwarzał na drodze, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Komenda Policji

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl