Kopalnia
Aktualności
Środa, 31 stycznia 2018 16:09

Porsche z Myślenic odnalezione przez satelitę na drugim końcu Polski

W miniony piątek Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach otrzymała zgłoszenie o kradzieży samochodu Porsche Macan, który wieczór wcześniej zaparkowany został pod jednym z bloków.
Okazał się że samochód wyposażony był w nadajnik GPS - Policjanci przy współpracy z pracownikami salonu Porsche w Katowicach uruchomili nadajnik i namierzyli pozycję samochodu. Okazało się, że znajduje się już w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. Kryminalni z Myślenic nawiązali kontakt z Komendą Powiatową Policji w Chojnicach, wskazując kolegom miejsce gdzie może znajdować się skradziony samochód. W piątek, w trakcie przeszukania wskazanej posesji funkcjonariusze z Chojnic znaleźli i zabezpieczyli ukryte w garażu dwa samochody osobowe - poszukiwane Porsche Macan oraz, jak się później okazało skradzionego w Wielkopolsce Peugeota 508. Wartość pojazdów to blisko pół miliona złotych.

W trakcie przeprowadzonej akcji, mundurowi zatrzymali dwóch zaskoczonych mężczyzn, mieszkańców powiatu chojnickiego. Jeden z nich to właściciel pomieszczeń, gdzie ukryto skradzione samochody, a drugi z mężczyzn został zatrzymany w czasie, kiedy siedział w garażu za kierownicą jednego ze skradzionych samochodów.

Zatrzymanym mężczyznom w sobotę policjanci przedstawili zarzuty. 27-letniemu chojniczaninowi zarzucono kradzież z włamaniem, za grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Został przewieziony do KPP Myślenice, a w niedzielę, Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec 27-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jego 46-letni kolega, usłyszał zarzut paserstwa, za popełnienie którego grozi nawet do 5 lat więzienia i otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


oprac. wo/

źródło: malopolska.policja.gov.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl