Aktualności
Poniedziałek, 24 września 2018 11:00

Ponad pięć tysięcy odbiorców bez prądu

108 uszkodzonych stacji transformatorowych na liniach średniego napięcia i 5419 odbiorców pozbawionych prądu – to efekt silnych wiatrów, wiejących od wczoraj na Sądecczyźnie.
Najwięcej uszkodzonych stacji jest w gminach Łososina Dolna (60) i Chełmiec (28). Problemy wystąpiły też w gminach Korzenna (9), Stary Sącz (5), Łącko (4) i Gródek nad Dunajcem (2). Energetycy szacują, że dostawy energii elektrycznej zostaną wznowione około godz. 12.

Niespokojnie było też w nocy na Podhalu, gdzie wiejącemu z prędkością ponad 100 km/h wiatrowi towarzyszyły burze i ulewy. W Ludźmierzu wiatr przewrócił drzewo na szopę, a w Ponicach drzewo oparło się o budynek mieszkalny i samochód.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Rabce wczoraj około godz. 17, kiedy przybierający na sile wiatr, przewrócił drzewo stojące niedaleko chodnika. Opadając drzewo pociągnęło linię elektryczną, a naprężone pod ciężarem drzewa kable zwaliły dwa słupy. Zerwane kable spadły na ziemię, a jeden z nich uderzył w głowę przechodzącego 5-latka. Choć całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to chłopcu nic poważnego się nie stało. Został zabrany do szpitala, gdzie lekarze opatrzyli mu twarz.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje dziś od godz. 10 do godz. 18 wystąpienie wiatru, którego prędkość w porywach wyniesie 75 kilometrów na godzinę.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent, a stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.


(szel), wo,, podhale24.pl, oft. Piotr Kuczaj
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl