Toyota Yaris
Aktualności
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 21:10

Ponad 1,2 mln zł dla szpitali na doposażenie zakładów radioterapii

Kraków, Rzeszów i Tarnów to kolejne miasta w Polsce z nowoczesną stacją planowania leczenia, które doposażą zakłady radioterapii w Małopolsce i na Podkarpaciu. Dziś sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podpisała umowy z dyrektorami szpitali na zakup nowoczesnego sprzętu.
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie podpisano pierwsze umowy na zakup sprzętu medycznego dla stacji planowania leczenia. To zadanie realizowane w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pn. „Doposażenie zakładów radioterapii”. W 2019 roku zgodnie z mapą potrzeb zdrowotnych zaplanowano zakup akceleratorów, sprzętu medycznego dla stacji planowania leczenia i aparatów HDR do brachyterapii. Takie działania mają zwiększyć dostępność pacjentów do nowoczesnej radioterapii w poszczególnych województwach.

Umowy na dofinansowanie doposażanie zakładów radioterapii zostały podpisane z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie, Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie, a także Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Łączna wartość podpisanych umów wynosi ponad 1,2 mln zł.

Tylko w 2019 roku Ministerstwo Zdrowia planuje podpisanie 37 umów z placówkami medycznymi w całej Polsce i przeznaczenie w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pn. „Doposażenie zakładów radioterapii” ponad 74 889 164,57 zł w ramach dofinansowania.

Poprawa jakości usług, a także zwiększenie dostępności do nowoczesnych rozwiązań w radioterapii jest dla Ministerstwa Zdrowia niezwykle ważne. Wspieranie leczenia onkologicznego to ogromny obowiązek i odpowiedzialność. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom pacjentów w kwestii najwyższej jakości opieki w leczeniu nowotworów. – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

opr. s/ zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl