Aktualności
Piątek, 6 września 2013 16:13

Polskie Koleje Linowe w Zakopanem ostatecznie sprzedane

Spółka Polskie Koleje Górskie, która tworzą miasto Zakopane i gminy Poronin, Kościelisko i Bukowina Tatrzańska, są od dziś oficjalnym właścicielem spółki Polskie Koleje Linowe w Zakopanem, do której należy m.in. kolejka na Kasprowy Wierch. Polskie Koleje Państwowe poinformowały, że na ich kontro wpłynęły pieniądze za sprzedaż.
Transakcję sfinansował fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, partner inwestycyjny spółki PKG. - Cieszymy się, że zakup, któremu kibicuje bardzo wielu mieszkańców Podhala, nareszcie doszedł do skutku. W naszych codziennych rozmowach z mieszkańcami widzimy, że liczą na wdrożenie nowych standardów w relacjach z turystami i wprowadzenie rozwiązań, które przyczyniły się do sukcesu międzynarodowych ośrodków turystycznych - powiedział Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKG, na łamach serwisu prasowego PKP.

Dodajmy, iż pod koniec sierpnia Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie prywatyzacji PKL. Prokuratorzy będą wyjaśniać, czy doszło do nieprawidłowości przy procesie prywatyzacji państwowej spółki. Zawiadomienie w tej sprawie złożył klub poselski Solidarna Polska.

r/

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl