Aktualności
Niedziela, 24 listopada 2019 10:15

Polska zobacz więcej - trwa weekend za pół ceny

Trwa ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W dniach 22-24 listopada 2019 roku wiele muzeów, restauracji i hoteli dostępnych jest w specjalnych, atrakcyjniejszych niż zwykle cenach. Także w Małopolsce.
Jednym z miejsc biorących udział w akcji jest Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, które zaprasza do zwiedzania Trasy Muzeum w Kopalni Soli i Zamku Żupnego w Wieliczce.

W oryginalnych, górniczych komorach znajdują się m.in: unikatowa w skali świata kolekcja kieratów (maszyn wyciągowych) i innych urządzeń górniczych, narzędzi i oświetlenia.
Zobaczyć można urzekający swym pięknem rezerwat górniczy Maria Teresa z zachowanymi śladami eksploatacji oraz piękny twór natury - malowniczy zakątek z naciekami solnymi (kalafiory) obrazy i rzeźby z podziemnych już nieistniejących kaplic, oraz nowoczesną, multimedialną kaplicę św. Jana Pawła II.
Trasę Muzeum zwiedza się w ramach biletu do kopalni ale w czasie akcji można zwiedzać ją zupełnie niezależnie.
 
Warto zobaczyć też Zamek  Żupny w Wieliczce, siedzibę administracyjną solnego przedsiębiorstwa od końca XIII wieku do 1945 roku, z kolekcją solniczek zaliczaną do najcenniejszych na świecie. W przeszłości przedmioty te świadczyły o zamożności właściciela i wyznaczały miejsce przy stole dla najważniejszej osoby. Zamek Żupny można zwiedzać w godzinach od 8.30 do 15.30.
 
Obowiązujące w czasie akcji ceny biletów do Zamku Żupnego:
bilet normalny - 4 zł (8 zł)
bilet ulgowy - 2 zł (5 zł), w tym dla dzieci od 7-16 lat - 1 zł
bilet rodzinny -7 zł (15 zł), 2 osoby dorosłe + 2 dzieci
 
Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest organizowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

oprac. wo/


źródło: www.muzeum.wieliczka.pl

WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl