Aktualności
Niedziela, 19 stycznia 2020 13:00

Polonia Minor dla sołtysów

Blisko stu sołtysów przybyło do Starostwa Powiatowego na spotkanie świąteczno-noworoczne, w którym wziął również udział m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
- Sołtysi są blisko ludzi, znają potrzeby mieszkańców swoich sołectw i reprezentują ich w rozmowach z samorządowcami - mówił starosta Marek Kwiatkowski. – To trudna służba. Dziękuję, że pełnicie ją na co dzień z wielkim zaangażowaniem.

Marszałek Województwa Witold Kozłowski wręczył na ręce prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej Piotra Gniadeckiego Medal Polonia Minor dla Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej w podziękowaniu za aktywną i skuteczną działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz całej Małopolski.

Pierwsze spotkanie w Nowym Roku było również okazją do złożenia przez starostę i członków Zarządu życzeń noworocznych. Uroczystość uświetnił występ zespołu Pogórzańskie dzieci z Kąclowej.

W spotkaniu wzięli udział: posłowie – Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, członkowie Zarządu – Zofia Nika i Marian Dobosz oraz szef klubu PiS w RPN Antoni Poręba i sekretarz Powiatu Monika Dziedzina. Nie zabrakło oczywiście ks. dra Jana Siedlarza, proboszcza parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl