Aktualności
Środa, 10 stycznia 2018 11:20

Polo na śniegu w Bukowinie Tatrzańskiej

Widowiskowe, ale i prestiżowe zawody polo na śniegu po raz 9. odbędą się w Bukownie Tatrzańskiej w dniach 19-21 stycznia.
Polo to jedna z najstarszych zespołowych dyscyplin sportowych. Jak przekonują organizatorzy, w Polsce uprawiana do tej pory rzadko, z roku na rok przyciąga do Bukowiny Tatrzańskiej coraz więcej kibiców i ciekawskich. Zwana grą królów i królową gier nie bez powodu. To porywające widowisko pełne emocji i klasy, którego istotą jest połączenie umiejętności jazdy konnej, ze sprawnością rozgrywania piłki. Celem zawodników jest wbicie piłki do bramki przeciwnika przy pomocy długiego kija zwanego malletem. Gra wymaga precyzji i najwyższych umiejętności jazdy konnej, gdyż jest bardzo dynamiczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Być może m.in. z tych powodów, grywał w nią sam Aleksander Macedoński.

Gospodarzem wydarzenia jest kompleks wypoczynkowy BUKOVINA Resort. Organizatorzy BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018, zaplanowali mecze eliminacyjne na piątek, finałowe na sobotę, natomiast turniej pocieszenia na niedzielę.

Po nagrodzeniu zwycięzców turnieju, w sobotnie popołudnie, organizatorzy zapraszają na pokaz mody Roberta Kupisza, wyreżyserowany przez Kasię Sokołowską.

opr. s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl