Aktualności
Czwartek, 21 czerwca 2018 12:10

Policyjny pościg przez pole owsa

W nocy 19/20 czerwca 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze po pościgu zatrzymali 22 – letniego mieszkańca Gminy Zator. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż był poszukiwany przez lubelski sąd. Teraz za popełnione dużo poważniejsze przestępstwo grozi mu o wiele surowsza kara.
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze od kilku dni poszukiwali 22 - letniego mieszkańca Gminy Zator, oskarżonego o przestępstwa przeciwko mieniu.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna porusza się samochodem marki Suzuki. W nocy z wtorku na środę taki właśnie samochód policjanci wypatrzyli na terenie jednej z podzatorskich miejscowości. Za jego kierownicą siedział poszukiwany 22 – latek.

Podczas próby zatrzymania go - mężczyzna zamiast zjechać na pobocze, przyspieszył i zaczął kluczyć bocznymi uliczkami. Następnie wjechał na pole uprawne, na którym rósł owies. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów suzuki utknęło, a poszukiwany - pozostawiając w samochodzie swoją 19-letnią znajomą - zaczął uciekać pieszo.


Policjanci rozpoczęli penetrację terenu i po kilkudziesięciu minutach idąc po śladach wygniecionego zboża - odnaleźli uciekiniera ukrywającego się w pobliżu jednej z posesji na terenie Podolsza. Zatrzymana została również jego 19- letnia znajoma ponieważ jak się okazało w plecaku posiadała marihuanę.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl