Aktualności
Wtorek, 26 listopada 2019 10:32

Policyjny pościg na zakopiance (film)

Patrol policyjnej grupy speed z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie podczas patrolu na zakopiance w Libertowie zauważył kierowcę który z pasa do skrętu w prawo pojechał na wprost, po czym zmieniając pas ruchu zmusił innego kierowcę do gwałtownego hamowania. Podjęto próbę zatrzymania tego pojazdu.
Mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierowca Mercedesa w usportowionej, bardzo mocnej wersji C 63 AMG nie wykonał poleceń policjantów i mimo, że sygnalizował zatrzymanie wcisnął gaz do dechy i rozpoczął ucieczkę. Policjanci rozpoczęli pościg i niedługo dostrzegli ścigany samochód który probował zmylić pościg ukrywając się na parkingu. Kiedy radiowóz wjechał na parking ścigany rzucił się do dalszej szaleńczej ucieczki zakopianką, by potem zjechać na boczną drogę gdzie spowolniony przez inne pojazdy poruszające się nią zgodnie z przepisami został zatrzymany.Kierowca - mieszkaniec powiatu kazimierskiego - był poszukiwany do odbycia zaległej kary więzienia, miał zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo jechał na „lewych blachach” pojazdem niezarejestrowanym w kraju. 32-latek został zatrzymany i najbliższe tygodnie spędzi w areszcie. Teraz jeszcze odpowie za dwa przestępstwa i szereg popełnionych wykroczeń.

W trakcie ucieczki pirat wyprzedzał na skrzyżowaniu i kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkości, stwarzając tym zachowaniem zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników. Pościg trwał od miejscowości Gaj do Mogilan, gdzie pojazd został zablokowany.

Zatrzymany tłumaczył, że w trakcie ucieczki konsultował się telefonicznie z adwokatem czy zatrzymać się do kontroli, czy nie.

Dodatkowo okazało się, że Mercedes, którym się poruszał, nie był zarejestrowany w Polsce i posiadał tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Pojazd został odholowany na parking strzeżony. 32-latek z kolei został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe tygodnie.


źródło: Małopolska Policja

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl