Aktualności
Czwartek, 4 grudnia 2014 21:07

Policjant-bohater

Polska przez ostatnie kilka dni żyła sprawą dwuletniego Adasia z małopolskich Racławic. Podkomisarz Michał Godyń - policjant, który odnalazł chłopca i uratował mu życie dzięki szybkiej interwencji odebrał gratulacje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa małopolskiego garnizonu Policji z bohaterskim policjantem.
W nocy z soboty na niedzielę dwuletni chłopiec wyszedł  z domu i przez kilka godzin przebywał na zewnątrz na kilkustopniowym mrozie. O zaginięciu dziecka zaalarmowała babcia. Chłopca poszukiwali policjanci i strażacy. W niedzielę rano, kilkaset metrów od domu  wyziębionego chłopca odnalazł policjant biorący udział w akcji poszukiwawczej - zastępca komendanta komisariatu Policji w Krzeszowicach, podkomisarz Michał Godyń. Policjant od razu zaniósł wyziębione dziecko do najbliższego domu i natychmiast udzielił pomocy przedmedycznej. Małopolski Komendant  Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek pogratulował  dzielnemu policjantowi Michałowi Godyniowi  profesjonalizmu w działaniu.  Komendant podkreślił, że w tej konkretnej sytuacji, najważniejsze było jak najszybsze dotarcie do chłopca. Małopolski Komendant podziękował  policjantowi  za  jego postawę i życzył dalszych sukcesów w służbie.

Mrozy jeszcze nie opuszczą Małopolski dlatego bądźmy ostrożni i czujni. Nie wystarczy, że ubierzemy się ciepło. Pamiętajmy o innych. Bywa, że obojętnie przechodzimy koło dorosłej osoby leżącej na ławce. Obawiamy się, że to ktoś nietrzeźwy. Pośpiesznie przyśpieszamy kroku i odchodzimy nie chcąc mieć kłopotu. Sprawdźmy wcześniej czy taka osoba nie potrzebuje pomocy. Nie oceniajmy pochopnie.

AM. zdj. arch. Policji
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl