Aktualności
Sobota, 12 sierpnia 2017 17:30

Policjanci ze Szczucina uratowali życie niedoszłemu samobójcy

W piątkowe przedpołudnie do Komisariatu Policji w Szczucinie przyszedł mężczyzna który przedstawił się jako sąsiad 57-letniego mieszkańca gminy Szczucin, informując policjantów, iż ten chce popełnić samobójstwo.
"Zaangażowano natychmiast wszystkich funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Szczucinie oraz służby kryminalne Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Sąsiad posiadał numer telefonu do niedoszłego samobójcy, więc policjant z komisariatu w Szczucinie połączył się z 57-latkiem i rozpoczął rozmowę mającą na celu ustalenie gdzie mężczyzna przebywa i wpłynięcie na niego by zaniechał zamachu na swe życie" - relacjonują policjanci.

W trakcie rozmowy mężczyzna z uporem powtarzał, iż chce skończyć ze sobą i celowo wprowadzał w błąd policjanta z którym rozmawiał co do miejsce gdzie aktualnie się znajdował. Pomimo to - dzięki umiejętnie prowadzonej rozmowie i orientacji w terenie funkcjonariusze szybko wytypowali rejon, w którym może znajdować się mężczyzna. Policjanci rozpoczęli przeszukanie okolicy i po kilkudziesięciu minutach udało się zlokalizować mężczyznę, który ze sznurem w dłoni stał na jednym z drzew. Na miejsce niedoszłej tragedii przybyła karetka pogotowia która zabrała mężczyznę do szpitala.

"Dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji policjantów, jak również umiejętnie prowadzonej rozmowie telefonicznej udało się uniknąć tragedii i ocalić ludzkie życie" - podsumowują funkcjonariusze.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl