Aktualności
Środa, 8 sierpnia 2018 13:23

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowodniaka

Ryzykowne ewolucje pijanego motorowodniaka na Wiśle zakończyły się jego zatrzymaniem przez policjantów z komisariatu wodnego w Krakowie.
W sobotę po południu policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie otrzymali zgłoszenie, że po Wiśle w okolicy Wawelu pływa motorówka, której kierujący może być pod wpływem alkoholu. Na „wodną” interwencję błyskawicznie wyruszył policyjny patrol. Funkcjonariusze natrafili na niebieską motorówkę przy prawym brzegu rzeki, na wysokości dawnego hotelu Forum. Już z daleka dostrzegli, że kierujący nie do końca panuje nad jednostką pływającą wykonując dziwne i ryzykowne manewry. Policjanci podpłynęli do motorówki i przystąpili do legitymowania. Okazało się, że za sterami siedział 24-letni mężczyzna, mieszkaniec jednego z państw unii europejskiej a posażerem był jego rodak. Badanie alkomatem, wykazało, że kierujący ma ponad pół promila alkoholu w organizmie.

24-latek po wytrzeźwieniu usłyszał w niedzielę zarzut z art.178 a KK (kierowanie motorówką pod wpływem alkoholu jest tak samo traktowane jak jazda samochodem w tym stanie), grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia tego typu pojazdów.

Przypominamy że kierowanie, czy raczej sterowanie, w „stanie nietrzeźwości” (tj. powyżej 0,5 promila albo 0,25 mg) sprzętem wodnym napędzanym silnikiem jest przestępstwem (art. 178s kk), a w „stanie po użyciu alkoholu” (od 0,2 promila albo 0,1 mg) wykroczeniem. Wykroczeniem jest także korzystanie po użyciu alkoholu z niemechanicznych sprzętów pływających (kajak, ponton, łódka, żaglówka, itp.). W takim przypadku jednostka pływająca może być odholowana na koszt użytkownika.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl