Aktualności
Wtorek, 25 października 2016 12:44

Policjanci z Suchej Beskidzkiej krótko po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju

37-latek po północy wyszedł z lokalu za młodym nietrzeźwym mężczyzną. Pod pozorem wspólnego dalszego spożywania alkoholu zaprowadził 19-latka w ustronne miejsce i tam bardzo mocno uderzył go w tył głowy, po czym zabrał portfel i uciekł.
Gdy 19-latek odzyskał przytomność przyszedł do komendy policji i zgłosił, że został okradziony, jednakże z uwagi na stan upojenia alkoholem nie mógł podać szczegółów co do sprawcy, wiedział jedynie, że poznał go dopiero w lokalu.

Pomimo tak niewielu danych kryminalni bardzo szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Szczyrku, który od niedawna przebywa u znajomego w Suchej Beskidzkiej. Policjanci odzyskali zawartość portfela z kartami kredytowymi i dokumentami, ale bez pieniędzy. Mężczyzna przyznał się do rozboju na 19-latku. Prokurator Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec niego dozór policji. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec Szczyrku na początku października wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za inne przestępstwa.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl