Aktualności
Wtorek, 7 sierpnia 2018 13:49

Policjanci z Cypru z wizytą w Nowym Sączu

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym gościli policjanci z międzynarodowej organizacji IPA. Tym razem przyjechali funkcjonariusze z Cypru. Spotkał się nimi starosta Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk, którzy są honorowymi członkami IPA.
- Rozmawialiśmy między innymi o nowatorskich sposobach zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom oraz współpracy samorządu z policją – mówi starosta Marek Pławiak. - Każde takie spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń i nabycia wiedzy. Przy okazji, policjanci zwiedzają też Sądecczyznę i jak zapewniają – wrócą tu ze swoimi rodzinami.
Policjantom towarzyszył m.in. insp. Henryk Koział – były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Elżbieta Gargula – szefowa sądeckiego oddziału IPA.

- Bardzo dobrze współpracujemy z samorządem powiatowym – mówi insp. Henryk Koział. – To ważne, ponieważ aby zapewnić bezpieczeństwo na tak dużym terenie potrzebne jest współdziałanie różnych jednostek.

IPA to skrót od International Police Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji założonego przez sierżanta brytyjskiej Policji sir Arthura Troopa. To stowarzyszenie łączące funkcjonariuszy policji z całego świata bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Przynależność do IPA zobowiązuje do przestrzegania Deklaracji Praw Człowieka. Celem organizacji jest tworzenie więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. Do Stowarzyszenia należy obecnie ponad 320 000 policjantów z 66. krajów (źródło: http://www.ipapolska.pl/ipa)

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl