Aktualności
Środa, 28 marca 2018 18:00

Policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu dużej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, dokonali zatrzymania, 48-letniego mieszkańca Krakowa, który trudnił się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych.
W ubiegły czwartek (22.03 br.) późnym wieczorem mundurowi zauważyli Volkswagena, którym mógł się poruszać znany im 48-latek trudniący się handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Natychmiast ruszyli za pojazdem, a po chwili zatrzymali go do kontroli drogowej, celem sprawdzenia zawartości przewożonego bagażu. Pojazdem faktycznie kierował znany im mężczyzna, który podróżował wspólnie z 46-letnim pasażerem, również zamieszkałym na terenie Krakowa. Czujność nie zawiodła policjantów, gdyż jak się okazało, w pojeździe przewożono papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ukryte w kilku różnego rodzaju torbach bagażowych.

W trakcie dalszych czynności policjanci w miejscu zamieszkania kierowcy znaleźli kolejne partie nielegalnych papierosów jak i krajankę tytoniu w ilości 25 kg. Ponadto znaleźli tam puste woreczki strunowe oraz świeżo wyprodukowane opakowania na papierosy i opakowania zbiorcze na tzw. „wagony” papierosów.

Obaj mieszkańcy Krakowa zostali zatrzymani i doprowadzeni do KPP w Krakowie, gdzie wykonano dalsze czynności z ich udziałem. Zebrany materiał dowodowy wskazywał, iż ujawnione wyroby stanowią własność 48-latka.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, łącznie w ilości 124.800 sztuk papierosów oraz 28 kilogramów krajanki tytoniu (art.65 par. 1 i 3 kks) . Tak duża ilość wyrobów, ewidentnie wskazywała na zamiar wprowadzenia ich do obrotu, czym według wyliczeń śledczych mężczyzna mógł doprowadzić do uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę bliską 130.000 zł.

Podejrzanemu, za popełnione przestępstwo, grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności nawet do lat 3.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl