Aktualności
Czwartek, 1 lutego 2018 12:00

Policjanci oraz strażnik więzienny ratowali życie kierowcy

Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku oraz funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini, uratowali życie 69 – letniego mieszkańca Chełmka. Kierowca podczas jazdy samochodem doznał nagłego zatrzymania krążenia, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci patrolujący rejon ulicy Krakowskiej w Chełmku zauważyli, że kierowca samochodu marki VW z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie o mały włos nie zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem, a następnie uderzył w drzewo. Funkcjonariusze błyskawicznie włączając sygnały uprzywilejowania zatrzymali radiowóz, a następnie podbiegli do pojazdu i zaczęli udzielać kierującemu pierwszej pomocy. Kiedy okazało się, że mężczyzna nie daje oznak życia, wynieśli go z pojazdu i przystąpili do resuscytacji. Na miejscu zdarzenia zatrzymał się również, będący w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini, który na zmianę z policjantami prowadził resuscytację. Kierowca dwukrotnie odzyskiwał oddech, po czym ponownie go tracił, więc funkcjonariusze prowadzili resuscytacje do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni przejęli 69 – latka, który w stanie ciężkim został przewieziony na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, na dalsze leczenie.

Za profesjonalnie przeprowadzoną akcję ratowania życia 69 – latka, który doznał nagłego zatrzymania krążenia, funkcjonariusze st. sierż. Marcin Sękala, st. post. Artur Laszczak oraz Maciej Mordarski - funkcjonariusz Służby Więziennej, otrzymali podziękowania od kierownika oświęcimskiego pogotowia ratunkowego.

opr. s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl