Aktualności
Czwartek, 27 września 2018 13:07

Policja zatrzymała sprawcę brutalnego napadu w Nowym Targu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 24-latka, który był jednym ze sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru.
Sprawca dzisiaj usłyszał zarzuty i o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do napadu doszło nad ranem 27 lipca w Nowym Targu. Kilku zamaskowanych mężczyzn weszło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli bardzo brutalni i bezwzględni, wobec mężczyzny jak i jego żony. Oboje zostali zaraz na początku skrępowani a następnie stosowano wobec nich przemoc fizyczną. W ten sposób przestępcy uzyskali min. klucze do kantoru, samochodu, kody do sejfu oraz pilot do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie samochodem właściciela sprawcy pojechali do kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka a z sejfu zabrali znaczną ilość gotówki. Po rabunku przestępcy odjechali i na granicy Nowego Targu porzucili skradziony pojazd.

Postępowanie w tej sprawie prowadzili nowotarscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Skrupulatna i drobiazgowa analiza zebranego materiału dowodowego w tej sprawie doprowadziła do przełomu. Policjanci wytypowali podejrzewanego o udział w napadzie.

We wtorek 25 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, realizując postanowienie Prokuratora zatrzymali 24-letniego mieszkańca Warszawy. W czwartek usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną (art.280§1 k.k.) za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja i prokuratura nadal prowadzą czynności w tej sprawie i planowane są kolejne zatrzymania.


mat. prasowe Policja Nowy Targ
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl