Golemo
Aktualności
Piątek, 29 grudnia 2017 11:57

Policja zatrzymała podejrzanego o napad na bank w Nowym Targu

Mężczyznę, o którym na razie nic bliższego nie wiadomo, zatrzymano wczoraj późnym wieczorem w Wiśle. Nowotarska prokuratura zamierza postawić mu zarzut napadu na placówkę Getin Banku przy ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu. Zdarzenie miało miejsce 19 grudnia tego roku.
- Podejrzany w tej sprawie został zatrzymany, ale na chwilę obecną to jedyne, co w tej sprawie możemy powiedzieć. Dziś będą z nim wykonywane czynności, zostanie przesłuchany, a następnie planowane jest postawienie mu zarzutów - mówi w rozmowie z Podhale24 Prokurator Rejonowy Józef Palenik.

Do napadu doszło 19 grudnia br. około godziny 17:00 w Nowym Targu. Niezamaskowany mężczyzna po wejściu do placówki banku zagroził pracownikom, sterroryzował ich oddając jeden strzał z pistoletu (najprawdopodobniej hukowego) w ścianę, skradł gotówkę i uciekł. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie i KPP w Nowym Targu ustalono kto mógł dokonać tego rozboju i gdzie może przebywać.

Wczoraj około godz. 23:00 w jednym z pensjonatów w Wiśle nowotarscy i krakowscy funkcjonariusze dokonali zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 36 letni mieszkaniec Dębicy, wcześniej poszukiwany m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Zabezpieczono różnego rodzaju przedmioty wskazujące na jego udział w przestępstwie. Mężczyznę osadzono w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych - do dyspozycji prokuratury. Policjanci ustalają, czy zatrzymany nie jest związany z innymi rozbojami. Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności, przy czym w przypadku recydywy kara ta może być podniesiona.

opr.s /

źródło: Małopolska Komenda Policji, podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl