Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 12 marca 2018 14:42

Policja ujęła sprawcę śmiertelnego potrącenia

Policja ujęła 36-latka, który wczoraj śmiertelnie potrącił 65-letniego mężczyznę w Balicach na ulicy Krakowskiej. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali go po kilku godzinach. Mężczyzna miał wtedy 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
-Według wstępnych informacji, pieszy poruszał się prawidłowo poboczem drogi. Kierujący samochodem stracił jednak panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i potrącił przechodnia - mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Wypadek nagrała kamerka zamontowana w samochodzie, który przejeżdżał w tym miejscu, w tym samym czasie. Nie uchwyciła jednak numeru rejestracyjnego samochodu sprawcy. Ten zarejestrowała jednak kamera monitoringu.

- Po kilku godzinach znaleźliśmy uszkodzony samochód, zaparkowany w Balicach na polnej drodze, niedaleko lotniska - mówi Sebastian Gleń. Dzięki temu udało się dotrzeć do 36-letniego kierującego oraz trójki pasażerów - dwóch mężczyzn i kobiety, którzy znajdowali się w samochodzie podczas wypadku. Kierowca miał 2 promile alkoholu. Został zatrzymany. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury w Krakowie, która zdecyduje o dalszych czynnościach i ewentualnych zarzutach.

Pasażerowie zostali przesłuchani i zwolnieni do domu.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl