Aktualności
Poniedziałek, 3 września 2018 14:31

Policja szybsza niż... zgłoszenie o przestępstwie

Jeszcze nie zdążył się zorientować, że został okradziony, a już stróże prawa z powiatu oświęcimskiego złapali przestępcę oddając zrabowane mienie. Opisujemy niecodzienne losy rzeźby Jezusa Chrystusa.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Tuż nad ranem policjanci z Kęt w powiecie oświęcimskim otrzymali zgłoszenie od mieszkańców Nowej Wsi. Dotyczyło ono… drewnianej płaskorzeźby Jezusa Chrystusa, która w nieznanych okolicznościach znalazła się na terenie ich posesji.

- Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, a następnie zabezpieczyli dzieło sztuki – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. -Okazało się, że to ta sama płaskorzeźba, którą niósł legitymowany przez nich kilka godzin wcześniej 40 – letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Zapytany przez funkcjonariuszy twierdził, że dzieło zakupił podczas pobytu w górach.

Policjanci ustalili, że płaskorzeźba może pochodzić z pracowni kęckiego rzeźbiarza. Kiedy artysta potwierdził kradzież, funkcjonariusze zajęli się poszukiwaniem mężczyzny, który jak sądzili, mógł mieć związek z kradzieżą. Został zatrzymany i na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu zarzut kradzieży, za co grozić może nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Opr.eł/fot. KPP Oświęcim
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl