WSB
Aktualności
Piątek, 8 lipca 2016 13:20

Policja o drodze w Chabówce i tzw. "patelniach": "prowadzimy nadzór"

"Ze strony Policji nie ma tolerancji dla kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym" - czytamy w komunikacie wydanym przez Małopolską Komendę Policji.
Oto treść komunikatu:

"Na drodze krajowej nr 47 w miejscowości Chabówka zlokalizowany jest kręty odcinek zwany „Patelnią”. W miejscu tym motocykliści nie stosujący się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego stwarzają zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Spotykają się tam, a następnie jadąc z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną, rywalizują między sobą co jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza, że natężenie ruchu na tym odcinku drogi jest duże.

Aby zapobiegać tym negatywnym zachowaniom Policja nadzoruje i monitoruje tą część drogi. Na miejscu prowadzone są działania, podczas których policjanci reagują na wszelkie naruszenia prawa. W ciągu ostatnich miesięcy br. skontrolowano na tym krótkim odcinku drogi blisko 200 motocyklistów.

Opisywany problem znajduje się również pod stałym nadzorem Zespołu ds. Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach KWP w Krakowie. W ramach pracy tego zespołu podejmowane są działania zapobiegające organizacji nielegalnych wyścigów motocyklowych. Z inicjatywy Policji, na drogach przyległych, wprowadzono zmianę organizacji ruchu w postaci ustawienia znaku B1 – zakaz ruchu, celem ograniczenia dostępu osób postronnych i widowiskowości tych niebezpiecznych zachowań. Ponadto do zarządcy drogi wystąpiono z wnioskiem o zastosowanie nowych rozwiązań inżynieryjnych ograniczających prędkość w tym miejscu.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od zachowania użytkowników ruchu drogowego. Po raz kolejny prosimy o rozważną i ostrożną jazdę. Przestrogą niech będzie tragedia, jaka miała miejsce w piątek 1 lipca br. gdzie w Chabówce zginął młody 25 letni motocyklista. Jak wstępnie ustalono kierujący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, doprowadził do jego wywrócenia, a następnie uderzył w barierę energochłonną.

Ze strony Policji nie ma tolerancji dla kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym."

opr. s/
WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl