Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
08.01.2015 | Czytano: 50

Pół miliona złotych dla szkół z Brzeska

Nowoczesne studio telewizyjne, pracownia odnawialnych źródeł energii czy kształcenie w formie e-learningu – to nowoczesne rozwiązania, które zostaną wprowadzone w dwóch szkołach w Brzesku: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Wicemarszałek Stanisław Sorys oraz starosta brzeski Andrzej Potępa podpisali umowę gwarantująca wsparcie projektu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Obie szkoły mają otrzymać kompletne wyposażenie bazy dydaktycznej, odpowiednio przystosować budynki do prowadzenia zajęć z uczniami oraz przeprowadzić szkolenia dla kadry nauczycielskiej. Wszystkie działania prowadzone w ramach projektu pozwolą zdobyć kwalifikacje w takich zawodach, jak: technik informatyk (specjalność grafika komputerowa), technik organizacji reklamy, technik elektryk, elektryk, technik mechatronik, monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, elektromechanik, monter mechatronik czy monter-elektronik.

- Umowa to mocny sygnał pójścia w kierunku przygotowania wniosków aplikacyjnych do kolejnej perspektywy finansowej 2014-2020, w której będzie duża porcja środków na wspieranie szkolnictwa zawodowego – mówił wicemarszałek Stanisław Sorys. Pieniądze, jakie zdobył Powiat Brzeski, pozwolą na odpowiednie przystosowanie budynków do prowadzenia zajęć z uczniami czy szkoleń dla kadry nauczycielskiej. – W taki sposób będziemy budować lepszą przyszłość dla młodego pokolenia – dodał wicemarszałek.

Starosta brzeski podkreślił, że to kolejny etap realizacji projektu oświatowego. Zaznaczył, że od trzech lat widać większe zainteresowanie młodzieży szkołami technicznymi i chce kontynuować ten dobry trend. Dodał, że powiat jest przygotowany do składania wniosków aplikacyjnych w nowej perspektywie finansowej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 powstanie mobilna pracownia grafiki komputerowej oraz nowoczesne studio telewizyjne. Projekt zakłada także stworzenie systemu umożliwiającego prowadzenie przez placówkę kształcenia w formie e-learningu (platforma moodle). Dzięki temu zwiększy się różnorodność i atrakcyjność metod pracy. Wyposażenie kupione w ramach inwestycji pozwoli szkole na symulowanie miejsca pracy, dzięki czemu absolwenci będą mogli przygotować się do rzeczywistych warunków jaki panują na rynku zatrudnienia, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez pracodawców na organizację szkoleń dla nowych pracowników. Zakup sprzętu dla pracowni elektrotechniki i elektroniki oraz stworzenie pracowni odnawialnych źródeł energii, to działania, jakie zostaną przeprowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Placówka planuje wprowadzić także kształcenie modułowe, dzięki czemu możliwe jest łączenie teorii z praktyką, przy jednoczesnym wykorzystaniu metod aktywizujących oraz pracy w grupach.
Źródło UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl