Aktualności
Czwartek, 21 września 2017 09:00

Pokazano wstępną koncepcję Aquaparku w Krynicy-Zdroju

Pracownia architektoniczna architekta Pawła Tiepłowa zaprezentowała wstępną koncepcję architektoniczną Aquaparku w Krynicy-Zdroju. Aktualnie trwają dalsze prace związane z uszczegółowieniem rozwiązań funkcjonalnych i stosowanych technologii oraz przygotowaniem projektów budowlanych i wykonawczych. Zakończenie prac projektowych jest zaplanowane na koniec 2017 roku, a rozpoczęcie budowy obiektu w roku 2018.
Aquapark powstanie w sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Sportów i Rekreacji oraz kortów tenisowych przy ul. Park Sportowy, na terenach gminnych przeznaczonych na ten cel w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W skład części krytej wejdą: basen sportowy, baseny rekreacyjne, miejsca zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie wodne oraz strefa SPA.

Pod względem funkcjonalnym i architektonicznym, obiekt będzie przygotowany do rozbudowy o część zewnętrzną z odkrytymi basenami, boiskiem sportowym oraz siłownią.

Rozwiązania komunikacyjne zapewniają ponad 138 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz wydzielone miejsca dla autokarów.Zgodnie z koncepcją architektoniczną budynek ma mieć formę nawiązującą swoim kształtem do górzystego otoczenia. Głównym założeniem przestrzennym przy kształtowaniu jego architektury jest podział na 3 dominujące strefy (pływalnia rekreacyjna, pływalnia sportowa, strefa wejściowa), mające bezpośrednie przełożenie na tektonikę projektowanej bryły. Każdy z elementów posiada inną geometrię dachu, tworząc pozornie nieregularny układ korespondujący swoim kształtem z górzystym otoczeniem.

Pracownia architektoniczna architekta Pawła Tiepłowa została założona w 2000 roku. Głównym  zakresem  działalności pracowni jest projektowanie obiektów użyteczności publicznej, w tym krytych pływalni, aquaparków i hal sportowych.

Pracownia ma w swoim projektowym dorobku m.in rozbudowę Term w Uniejowie, Basen Olimpijski w Lublinie, Aquapark w Ustroniu Morskim, Pływalnie miejską w Morągu.

zdj. Paweł Tiepłow – Pracownia Projektowa

źródło: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl