Aktualności
Środa, 6 stycznia 2021 13:00

Pogrzeb tragicznie zmarłych mieszkańców Nowej Białej

W czwartek (7 stycznia) odbędzie się w Nowej Białej (pow. nowotarski) wspólnych pogrzeb trzech młodych mężczyzn, którzy zmarli tragicznie w Nowym Roku po imprezie sylwestrowej.
Potwierdziły się dotychczasowe przypuszczenia, że ofiary zatruły się śmiertelnie tlenkiem węgla. Wykazały to wstępne wyniki sekcji zwłok przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zlecone przez nowotarską prokuraturę.

Prawdopodobnie tlenek węgla pochodził ze spalin agregatu prądotwórczego. Prokurator Krzysztof Bryniarski, szef Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu powiedział portalowi podhale24.pl, że wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Policja i prokuratura przesłuchują uczestników imprezy. Śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Prokuratura wyjaśnia również, jak to się stało, że w budynku szatni doszło do sylwestrowego spotkania towarzyskiego, czy odbywało się ono za czyjąś zgodą i kto udostępnił budynek. - To jeden z wielu wątków, jaki sprawdzamy - mówi prokurator Bryniarski, dodając, że w tej chwili nie ma podstaw do stawiania jakichkolwiek zarzutów w związku z tą sprawą.

wo/ podhale24.pl
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl