Aktualności
Środa, 26 sierpnia 2020 19:00

Pogrzeb Ewy Demarczyk na Cmentarzu Rakowickim.

W środę na cmentarzu Rakowickim w Krakowie pożegnano Ewę Demarczyk, zmarłą 14 sierpnia wybitną pieśniarkę, niezrównaną interpretatorkę poezji. Przeżyła 79 lat. Spoczęła w Alei Zasłużonych.
Urna z prochami Demarczyk została złożona w Alei Zasłużonych, niedaleko przyjaciół z "Piwnicy Pod Baranami": Marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego i Mieczysława Święcickiego. Pożegnano ją hymnem słynnej "Piwnicy" - piosenką "Przychodzimy, odchodzimy".

Ewa Demarczyk była jedną z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych. Popularność przyniosły jej utwory takie, jak m.in. "Karuzela z Madonnami", "Rebeka" i "Grande Valse Brillante". W latach 60. i na początku lat 70. Demarczyk była gwiazdą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Od 1985 r. do 2000 r. prowadziła w Krakowie Teatr Muzyki i Poezji, nazywany Teatrem Ewy Demarczyk. Powoli wycofywała się z życia publicznego, nie udzielała wywiadów. Ostatni jej koncert odbył się w listopadzie 1999 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Artystka zmarła 14 sierpnia, w wieku 79 lat.

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl