Aktualności
Wtorek, 10 października 2017 14:42

Podziel się tym, co najcenniejsze

Podczas ostatniej akcji krwiodawstwa organizowanej w urzędzie marszałkowskim aż 49 osób oddało 22 litry krwi. Te liczby pokazują, że nie jesteśmy obojętni, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie potrzebujących. Już w czwartek, 12 października każdy z nas będzie miał kolejną szansę, by oddać drugiemu cząstkę siebie. Podczas akcji chętni będą mogli również zarejestrować się do bazy dawców szpiku.
W najbliższy czwartek, 12 października w godzinach 9:00-14:00 w foyer sali sesyjnej urzędu marszałkowskiego (ul. Racławicka 56) odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy UMWM.

Akcja, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem jest doskonałą okazją, by podzielić się tym, co najcenniejsze. Ale nie tylko krwi nieustannie brakuje. Wciąż słyszymy apele z prośbą o dołączenie do rejestru niespokrewnionych dawców krwi. Podczas akcji chętni będą zarejestrować się do bazy dawców szpiku. Wypełnienie dokumentów oraz pobranie próbki jest bezbolesne i trwa kilka minut.

Dla wszystkich darczyńców przygotowano słodki poczęstunek oraz niespodzianki. Wśród osób, które oddadzą krew zostaną rozlosowane bilety na spektakl do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl