Aktualności
Środa, 19 września 2018 13:00

Podsumowanie akcji "Płać podatki w Krakowie"

Już po raz siódmy przeprowadzono akcję pod hasłem "Płać podatki w Krakowie" - jak wynika z jej podsumowania do budżetu Krakowa wpłynie dodatkowo 36,7 mln zł.
Kraków jako prężny ośrodek przyciąga tysiące ludzi którzy kształcą się tu, a potem wiążą z nim swoje zawodowe kariery. Często jednak, mimo że mieszkają w Krakowie od wielu lat swoje podatki ciągle rozliczają w swoich rodzinnych miejscowościach.

Akcja ma na celu zachęcanie mieszkańców Krakowa, by tu płacili podatek PIT, bo część kwoty pozyskanej z niego wraca do budżetu Krakowa i może służyć miejskim inwestycjom.

Dotychczas akcja „Płać podatki w Krakowie” przynosiła systematyczny wzrost – od 6715 podatników w 2012 do 21085 podatników w 2017 roku. W roku bieżącym liczba ta spadła do niespełna 15 tysięcy ale i tak, jak szacują organizatorzy akcji w latach 2012-2018 przyniosła ona ok. 173 milionów zł, które dodatkowo zasiliło budżet miasta.

W raporcie uwagę zwraca liczba zgonów w Krakowie na przestrzeni 6 lat. O ile na przestrzeni ostatnich lat ich liczba oscylowała około 7 tysięcy to w 2018 roku statystyki wykazały 9004 zgony.


Tomasz Cichocki i materialy prasowe Urzędu Miasta Krakowa
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl