Aktualności
Niedziela, 6 maja 2018 18:18

Podsumowanie 3MAJ SIĘ ZDRÓW 2018 (zdjęcia)

Kompleksowa diagnoza stanu zdrowia, pytania o badania specjalistyczne – głównie kolonoskopię i warsztaty udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Taki wymiar medyczny miała VII edycja 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL w Tuchowie. W części muzycznej były propozycje dla rożnych pokoleń. Prócz klasycznych standardów rocka światowego i evergreenów polskiej piosenki nie zabrakło świeżych propozycji dla młodzieży.
Jeśli chodzi o badania największe zainteresowanie towarzyszyło testom na zawartość cukru we krwi. Nie są one wykorzystywane jedynie w diagnostyce cukrzycy, co pewien czas powinny je wykonywać także osoby zdrowe. Zbyt wysoka zawartość cukru może bowiem świadczyć np. o przewlekłej niewydolności nerek czy schorzeniach endokrynologicznych. W sumie na przeprowadzenie takiej diagnostyki zdecydowało się ponad stu festiwalowych gości. Nie brakowało także chętnych do sprawdzenia kondycji serca. Badania EKG wykonało ponad pięćdziesiąt osób. Grupa około trzydzieściorga dzieci skontrolowała stan ząbków. Na odważnych czekały pasty do zębów i jabłka. Ponadto można było także sprawdzić wzrok i skontrolować kondycję stóp. Osoby, których wyniki odbiegały od normy, otrzymały zalecenia wizyt w gabinetach specjalistów. Na mobilnym stanowisku multimedialnym zainteresowani mogli się zapoznać z prezentacją na temat profilaktyki raka jelita grubego i zapisać się na bezpłatne badania kolonoskopowe.

W części muzycznej po tuchowskim zespole wokalnym Atria zaprezentowała się tarnowska grupa Uwaga na Jeże. Było rockowo i energetycznie. Nie zabrakło klasycznych standardów tego rodzaju muzyki. Miłym zaskoczeniem dla wielu festiwalowych gości był występ nieznanej szerszej publiczności formacji Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Nie dość , że młodzi wykonawcy bardzo sprawnie radzili sobie instrumentalnie, to mieli do zaproponowania ciekawy i spójny materiał muzyczny oraz mocno ironiczne teksty. W tej sytuacji z nadzieją pozostaje oczekiwać na pierwszy album grupy, który ma się ukazać w połowie bieżącego roku. Najmocniejszym punktem wieczoru, który wypełnił amfiteatr koło Domu Kultury, był akustyczny koncert Marka Piekarczyka. Wokalista zaprosił tuchowską publiczność do wspólnej zabawy muzycznej, a jego charyzma sprawiła, że wielu gości festiwalu przyjęło to zaproszenie i współuczestniczyli w koncercie wyklaskując i wyśpiewując wybrane frazy utworów. Bo też i program koncertu był bardzo ciekawy. Składał się z utworów, które mocno zapisały się w historii polskiej muzyki, czy to za przyczyną lirycznych tekstów czy przebojowych melodii. W rytm cajonu Jacka Borowieckiego melodyjne riffy ze sprawnością zastępującą niewielką orkiestrę wygrywał na gitarze Tadeusz Apryjas.

Festiwal zorganizowali: Centrum Zdrowia Tuchów, Fundacja Zdrowym Być, Dom Kultury w Tuchowie i Radio RDN Małopolska.

źródło: mat. prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl