Aktualności
Czwartek, 7 listopada 2013 20:19

Podhale: nocne roboty drogowe na moście w Białym Dunajcu

W ekspresowym tempie przeprowadzono nocne roboty na będącym w złym stanie technicznym moście w Białym Dunajcu. Drogowcy śpieszyli się z zakończeniem prac, bo na czas robót trzeba była zamknąć na kilka godzin "zakopiankę".
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad próbuje remontować stary most, bo po protestach grupki mieszkańców i Federacji Ochrony Podhala, musiała wstrzymać budowę nowego mostu. - Mimo przeprowadzenia prac zabezpieczających stan techniczny mostu nadal jest zły. Prace te miały na celu tylko zabezpieczenie go, ponieważ szczególnie sezon zimowy sprzyja szybkiej degradacji bardzo już skorodowanej konstrukcji - informuje GDDKiA w Krakowie.

To już kolejne prace zabezpieczające most, prowadzone w związku z odsunięciem terminu budowy nowego mostu w Białym Dunajcu tej jesieni. Pod koniec września zabezpieczano elementy konstrukcji obiektu: wsporniki i poprzecznice przy przegubach, które były w stanie awaryjnym i wymagały pilnego wzmocnienia. Wzmocnienie wykonano w postaci konstrukcji stalowej podwieszonej za pomocą stalowych wieszaków do istniejących łuków żelbetowych mostu. Konstrukcja ta wzmacnia najbardziej osłabione korozją betonu i stali zbrojeniowej strefy poprzecznic i wsporników w rejonie przegubów - czytamy w komunikacie.

oprac. r/ zdjęcia GDDKiA

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl