Aktualności
Niedziela, 19 lipca 2015 13:24

Podhale: duży ruch na drogach

NOWY TARG. Kolizja przy alejach 1000-lecia spowodowała całkowite zablokowanie jednego pasa drogi w kierunku Czarnego Dunajca. Policja kierowała pojazdy na ul. Szaflarską, by rozładować korek. W zdarzeniu uczestniczyło siedem samochodów.
W tej chwili przejazd dwupasmówką odbywa się bez przeszkód. Za to co rusz - blokuje się Zakopianka. Jak informuje oficer dyżurny KPP w Nowym Targu na drodze w obu kierunkach panuje wzmożony ruch pojazdów.

Ponad godzinę zajmuje już kierowcom przejechanie 20 kilometrowego odcinka z Zakopanego do Nowego Targu. Średnia prędkość samochodów, to niespełna 20 kilometrów na godzinę. Korkuje się najbardziej, w Poroninie i na moście w Białym Dunajcu. W tym pierwszym miejscu łączy się z zakopianką droga prowadząca w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej. Na przeprawie w Białym Dunajcu można skorzystać natomiast jedynie z jednego pasa drogi. Ruchem sterują światła.

Zakopane opuszczają rzesze turystów. Ze stolicy Tatr w kierunku Krakowa ciągnie się sznur samochodów. Kolejne utrudnienia pojawiają się przed Skomielną Białą. Łącznie przejechanie blisko 100 kilometrowego odcinka z Zakopanego do Krakowa trwa blisko 3 godziny. Wyjeżdżającym z Zakopanego zaleca się objazd przez Witów, Chochołów i dale przez Czarny Dunajec.

s, js/ zdj. Michał Bachulski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl