Aktualności
Niedziela, 10 grudnia 2017 12:59

Podhalańskie gminy wspólnie będą starać się o środki na wykorzystanie OZE

Gminy Zakopane, Kościelisko, Biały Dunajec, Czarny Dunajec i Szaflary podpisały umowę partnerską w celu wspólnego aplikowania o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na instalację Odnawialnych Źródeł Energii.
Będą z niego mogli skorzystać mieszkańcy - właściciele domów jedno- i wielorodzinnych, którzy zapisali się na listę zainteresowanych i wypełnili ankietę.

Dotacja obejmie instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, a wyniesie do 60% kosztów. Dotacje uzależnione są od otrzymania przez Gminę Miasto Zakopane dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Instalacje OZE znacząco obniżają comiesięczne rachunki za prąd i ogrzewanie, a co najważniejsze nie emitują szkodliwych zanieczyszczeń i są przyjazne dla środowiska naturalnego, klimatu i naszego zdrowia - podsumowuje Anna Karpiel-Semberecka z zakopiańskiego Urzędu Miasta.

To nie pierwsze tego typu działanie. Podobne porozumienie zawiązały z końcem listopada: Miasto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ oraz gminy - Czorsztyn, Łapsze Niżne, Brzesko, Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia.

s/ na zdjęciu wiceburmistrz Zakopanego Wiktor Łukaszyk
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl