Aktualności
Sobota, 22 czerwca 2013 01:01

Plenerowa wystawa rzeźb Michała Batkiewicza (zdjęcia)

NOWY TARG. - Ta piękna płyta Rynku pięknie przyjęła te rzeźby. Ten granit w połączeniu z brązem i blachą wyglądają tak, jakby zawsze tu były - mówił prof. Czesław Dźwigaj podczas oficjalnego otwarcia plenerowej wystawy rzeźb Michała Batkiewicza.
Na Rynku nowotarskim stanęły prace Michała Batkiewicza. Pochodzący z Nowego Targu artysta tworzy w drewnie, brązie, stali szlachetnej i kamieniu.

Jak przypomniał podczas wernisażu wiceburmistrz miasta - Michał Batkiewicz jest wychowankiem Mariana Koniecznego, autorem ogromnych realizacji, m.in. wykonanej w skali 1:3 repliki ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla kościoła św. Jana Kantego w Chicago. - Wiele jego prac jest znanych, ale tu mamy okazję poznać także te inne. Może mniej znane, niż te które są na przykład w Stanach Zjednoczonych, ale te możemy tu zobaczyć, bo nie wszyscy mogą do USA jechać - mówił Eugeniusz Zajączkowski.

Na płycie Rynku rozstawiono kilkanaście rzeźb. - Opowiadają one o bardzo różnych tematach, o kondycji życia ludzkiego, holistycznym widzeniu świata i takie, które mają wiele żartu w sobie - mówił prof. Dźwigaj, zwracając uwagę na kilka z nich. Żartobliwie omówił sens niektórych prac zalecając, by przechodnie zwracali uwagę na to jak światło o różnych porach dnia będzie wydobywać z nich nowe znaczenia.

Wskazując na postacie zwierząt, zasugerował, by spróbować odnaleźć tam swoje odbicie. - Nie chcę nikogo urazić - zastrzegł. - Ale proszę się im dobrze przyjrzeć. Ja siebie znalazłem.

Wernisaż połączony był z promocją albumu "Rzeźba Sculpture". Wystawę plenerową będzie można oglądać do połowy sierpnia.

s/zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl