Aktualności
Czwartek, 30 stycznia 2020 09:10

Planujesz zwiedzanie Małopolski? Sprawdź, ile kosztuje wynajęcie samochodu na lotnisku Kraków-Balice (art. sponsorowany)

Małopolska jest w stanie zaoferować mnóstwo atrakcji zarówno pod kątem turystycznym, jak i biznesowym. Aby swobodnie dotrzeć do każdej z nich, warto wykorzystać dobrze rozwiniętą sieć dróg i odwiedzić najważniejsze punkty na mapie, korzystając z samochodu. Tuż po przylocie można wypożyczyć auto, które następnie zostanie zwrócone w dowolnym innym punkcie obsługiwanym przez operatora.
Małopolska to nie tylko Kraków

Stolica województwa małopolskiego przyciąga ogromem zabytków, niesamowitym klimatem i dużą liczbą świetnych restauracji, kawiarni i klubów. Jednak po zwiedzeniu najważniejszych punktów warto wydostać się poza miasto i poznać kilka innych atrakcji. Najbliżej położona jest Wieliczka, w której znajduje się słynna kopalnia soli. Jednak ruszając nieco dalej, można trafić na nieco inny krajobraz niż miejski. Jedną z rewelacji jest Jura Krakowsko-Częstochowska, a na niej szlak zamków określanych mianem „Orlich Gniazd”. Wybierając się na południowy zachód, turyści docierają do granicy ze Śląskiem, a tam czekają na nich góry Beskidy i malownicze Jezioro Żywieckie. Najdalej na południe, po przebrnięciu słynnej zakopianki, można zrelaksować się w takich miejscowościach jak Bukowina Tatrzańska czy Małe Ciche, korzystając z licznych basenów termalnych i świetnych widoków na majestatyczne Tatry.

Samochodowa wycieczka po Małopolsce

Oczywiście da się wszystkie te atrakcje zwiedzić, korzystając z różnych metod transportu publicznego. Niestety organizacja z tym związana, przy intensywnej eksploracji tego terenu, staje się bardziej niż wyczerpująca. Właściwie jedynym rozsądnym wyborem jest wypożyczenie samochodu – można tego dokonać już na lotnisku w Balicach. Na miejscu dla podróżnych jest dostępny punkt obsługi carfree.pl, będący przepustką do wygodnego odbioru dowolnie wybranego auta.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Balicach?

Typowa wycieczka po Małopolsce, która pozwoli na odwiedzenie najciekawszych miejsc, nie powinna trwać krócej niż tydzień. Ten czas i tak może okazać się niewystarczający, ale to tylko dodatkowa zachęta do ponownego przylotu w te rejony. Wypożyczenie komfortowego auta na siedem dni w segmencie C+ to nieco ponad 800 zł brutto. W tej cenie można otrzymać pięcioosobowego Nissana Juke z manualną skrzynią biegów i klimatyzacją, bez limitu kilometrów. Taki pojazd oferuje nieco wyższe zawieszenie, większą pojemność bagażową i niskie spalanie benzyny, a przy tym pozostaje bardzo wygodny podczas parkowania oraz poruszania się nim po mieście.

Kilka przydatnych ciekawostek, które opisują korzyści płynące z takiego modelu uprawiania turystyki, można przeczytać w artykule pt.: „Planujesz urlop? Sprawdź, dlaczego warto wynająć samochód”.

Małopolska to dość zróżnicowany region, oferujący wiele atrakcji. Znajdują się tu zarówno duże miasta, jak i klimatyczne miejscowości wypoczynkowe. Pojechać można w malownicze rejony wyżynne i np. odwiedzać kolejne zamki. Bez problemu da się też trafić w góry – zarówno te niższe, jak i bardzo wysokie.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl