Aktualności
Środa, 8 lipca 2015 14:03

Planty krakowskie po nawałnicy (zdjęcia)

Połamane drzewa, rozrzucone przez silny wiatr konary i uszkodzenia małej architektury parkowej. Planty krakowskie po nocnej nawałnicy sfotografował Tomasz Cichocki.
Zerwane dachy, uszkodzone linie energetyczne, połamane drzewa, zerwane trakcje tramwajowe - to bilans nawałnicy, która przeszły w środę nad ranem nad Krakowem. W mieście udało się już naprawić 11 zerwanych trakcji tramwajowych, nieczynne jest jedno.

Strażacy usuwają z dróg połamane drzewa i gałęzie. Wichura zerwała elewacje akademików Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada.

Intensywne opady deszczu z silnymi podmuchami wiatru pojawiły się we wczesnych godzinach porannych. Spowodowały one powalenie drzew w wielu rejonach miasta, a także zerwania sieci trakcyjnej. Z samego rana sieć została zerwana na ulicy Franciszkańskiej, przez co nie mogły jeździć tamtędy tramwaje.

Sporo ulic było nieprzejezdnych zarówno dla tramwajów, jak i samochodów, głównie z powodu powalonych drzew. Rano nieprzejezdne były takie ulice jak Ujastek, Dominikańska, Balicka, Podchorążych, Wielicka, Nowosądecka, Kocmyrzowska, Igołomska, Mrozowa, Brożka i Dietla.

Tuż po 10 udrożniono ulicę Ujastek jako jedną z ostatnich. Natomiast chwilę przed 10 nieprzejezdna była Basztowa, gdzie strażacy wstrzymali ruch na czas usunięcia powalonych drzew i konarów. W tym czasie tramwaje nie kursowały do Krowodrzy Górki, Bronowic, Cichego Kącika i do Salwatora. Komunikacja tramwajowa została skierowana na trasę objazdową przez Franciszkańską. Około 11 przywrócono ruch tramwajowy w kierunku Długiej, a koło 12 tramwaje zaczęły kursować Basztową już w obie strony.

W samym Krakowie straż pożarna zanotowała ponad 130 interwencji. Strażacy usuwali skutki nawałnic m.in. na Królowej Jadwigi, 29 Listopada, przy kampusie Uniwersytetu Rolniczego, gdzie doszło do zerwania elewacji na budynku akademiku, co stwarzało dalsze zagrożenie. Na ulicy Na Skarpie na auto spadł duży konar. Na ulicy Bajecznej drzewo spadło na kilka pojazdów.

Gwałtowna wichura spowodowała, że w Krakowie rano wystąpiły także czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej na ulicach Płaszowskiej, Tynieckiej i Krzewowej.

W najbliższych godzinach może dojść do powtórnych burz zarówno dzisiaj po południu jak i jutro.

Tak wyglądają Planty w Krakowie gdzie burza uszkodziła kilkadziesiąt drzew , które są usuwane przez służby porządkowe.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl