Aktualności
Sobota, 13 sierpnia 2016 13:11

Plantacja konopi indyjskich w Wieliczce

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Gdowie dotarli do posesji, na której uprawiano konopie indyjskie. Plantacja prowadzona była w wynajmowanym domu jednorodzinnym. Przygotowana uprawa liczyła 217 krzewów w różnych stadiach wzrostu.
Krzewy znajdowały się w donicach umieszczonych w specjalnych namiotach do, których podłączone były lampy, wentylatory oraz odciągi powietrza. Jak się wkrótce okazało, w nielegalny proceder zaangażowane były cztery osoby – trzech mężczyzn w wieku od 29 do 60 lat oraz kobieta lat 28. Policjanci zabezpieczyli ujawnione krzewy konopi indyjskich. Zabezpieczono także wyposażenie służące do uprawy; tj. lampy, wentylatory, czujniki temperatury i wilgoci oraz instalację wentylacyjno-filtrującą.

30-letni mężczyzna usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości konopi innych niż włókniste. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze wyjaśniają, jak długo działała nielegalna uprawa i ile gotowego suszu marihuany mogło trafić na rynek. Nie ulega wątpliwości, że dzięki likwidacji tej uprawy, udało się zapobiec wprowadzeniu do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Jak dodają - "sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania".

opr.s/

źródło: mat. policyjne

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl