Aktualności
Poniedziałek, 17 grudnia 2018 08:58

Plac wodny zamiast kąpieliska?

Władze Oświęcimia planują budowę placu wodnego w ramach nowego parku. Wszystko jednak zależy od tego, czy samorząd dostanie dotację.

Oświęcimska radna Sylwia Żak-Biesik złożyła na biurko prezydenta miasta wniosek o zabezpieczenie środków na rok 2019 na wycenę, opracowanie projektu oraz wykonanie wodnego placu zabaw na terenie Oświęcimia.

- Place takie funkcjonują już w ościennych gminach i są tłumnie użytkowane przez ich mieszkańców - wyjaśniła przedstawicielka części mieszkańców w radzie. - W związku z brakiem kąpieliska będzie to niezwykle atrakcyjne miejsce dla całych rodzin w upalne dni - stwierdziła.

Jak się okazuje, pod koniec października oświęcimski samorząd uzyskał pozwolenie na budowę parku miejskiego na terenie bulwarów.

- Jednym z wielu elementów opracowanej dokumentacji projektowej jest wodny plac zabaw zlokalizowany u zbiegu ulicy Bulwary i Parkowej - poinformował Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta Oświęcimia.

Jest tylko jedno ale... koszt inwestycji to blisko 16 milionów złotych. Zatem, jak podkreślił Bojarski, realizacja planów będzie możliwa po otrzymaniu dotacji zewnętrznych.

- Miasto Oświęcim podejmuje stosowne działania na rzecz pozyskania dofinansowania i w przypadku ogłoszenia naboru złoży stosowny wniosek aplikacyjny w tej sprawie - zapewnił zastępca włodarza miasta znad Soły.

eł/fot. Łukasz Razowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl