Aktualności
Wtorek, 3 grudnia 2019 15:11

Pijany nastolatek w Oświęcimiu. Miał 3,7 promila

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ustalają okoliczności, w jakich 13 – letni chłopiec zdobył, a następnie spożył alkohol. Nieletniego upojonego alkoholem na jednej z osiedlowych ławeczek znaleźli jego koledzy.
W niedzielę wczesnym popołudniem policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym 13 – latka w stanie upojenia alkoholowego. Jak wynikało z relacji osoby zgłaszającej został on znaleziony przez kolegów na jednej ławeczek osiedla Chemików w Oświęcimiu. Nieletni został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że nieletni wypił wódkę, której butelkę znaleziono przy ławce. O zdarzeniu oraz przewiezieniu 13 – latka do szpitala funkcjonariusze natychmiast powiadomili jego matkę.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalają kto udostępnił nieletniemu alkohol, którego spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia nastolatka, a mogło być groźne nawet dla jego życia.

Rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Zgodnie Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków świadczy o demoralizacji, więc sprawą 13 – latka zajmie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich.


wo/

źródło: Małopolska Policja

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl