Parada Smoków
Aktualności
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 17:29

Pijany kierowca z Nowego Targu z zarzutami, ale na wolności

Zarzut spowodowania wypadku po pijanemu z ciężkimi obrażeniami ciała postawiła nowotarska prokuratura kierowcy BMW, młodemu mieszkańcowi Nowego Targu, który w piątek rozbił się samochodem na betonowym murze na Kowańcu.
Kierowca miał 2,5 promila alkoholu. W wypadku nic poważnego mu się nie stało. Ucierpiał pasażer, również mieszkaniec Nowego Targu, który z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Jak informuje Prokurator Rejonowy Józef Palenik, prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie aresztu wobec kierowcy. Sąd nie uwzględnił jednak jej wniosku i wypuścił kierowcę na wolność. Prokuratura ma składać zażalenie od decyzji sądu.

W piątek około godz. 21 poniżej kościoła na Kowańcu samochód BMW, prowadzony przez mieszkańca Nowego Targu, wypadł z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. Kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu.

Na nowym filmie zamieszczonym przez portal podhale24.pl widać, jak chwile przed wypadkiem w miejscu gdzie BMW wpada na chodnik przechodzą tamtędy piesi. Na filmie widać też kierowcę opuszczającego wrak pojazdu.r/ podhale24.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl