Aktualności
Czwartek, 28 grudnia 2017 09:30

Pijany kierowca uciekał z miejsca kolizji

Policjanci z Oświęcimia zatrzymali kierowcę, który uciekł z miejsca kolizji. Miał ponad 3 promile alkoholu oraz zakaz kierowania.
33 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej jest również podejrzany o dwa przestępstwa drogowe: jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu kierowania.

Do zdarzenia doszło przed południem na ulicy Długiej w Polance Wielkiej. W tył samochodu marki Kia, którym podróżował mieszkaniec Osieka, najechał samochód marki Opel, którego kierujący po zdarzeniu wycofał pojazd, a następnie odjechał.

Pokrzywdzony powiadomił Policję. Na miejsce zostali skierowani policjanci z oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze, znając numery rejestracyjne pojazdu sprawcy, szybko trafili do jego miejsca zamieszkania. 33 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,20 promile alkoholu. Ponadto posiadał zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany, a następnie umieszczony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody, na podstawie których potwierdzili, jego udział w kolizji.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl