Aktualności
Poniedziałek, 12 lutego 2018 12:49

Pijani nastolatkowie trafili do szpitala

Dzięki zdecydowanej reakcji nauczycieli dwóch nastolatków z Brzeszcz po wypiciu alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła, w porę trafiło do szpitala. Ich życiu już nic nie zagraża.

Dyrektor jednej ze szkół podstawowych w gminie Brzeszcze powiadomił pogotowie ratunkowe oraz policję o tym, że dwóch uczniów znajduje się pod wpływem alkoholu.

- Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że nieletni w wieku 14 i 15 lat, spożyli alkohol niewiadomego pochodzenia – relacjonują oświęcimscy stróże prawa.- Jeden z nastolatków był komunikatywny, natomiast drugi, który najprawdopodobniej spożył więcej alkoholu, znalazł się w stanie upojenia alkoholowego. Obaj pod opieką ratowników medycznych oraz rodziców zostali przewiezieni do szpitala na leczenie.

Mundurowi znad Soły sprawdzają, kto udostępnił tym dzieciom alkohol, tym samym sprowadzając na nich zagrożenie. Ponadto materiały w sprawie czynu świadczącego o demoralizacji nieletnich, zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

- Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, kara do trzech lat pozbawienia wolności – podają przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Opr.eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl