Aktualności
Czwartek, 16 lutego 2017 16:56

Pieszo, na nartach i rowerze czyli nowe trasy turystyczne w Małopolsce

Wkrótce w Małopolsce wzrośnie liczba ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych oraz narciarskich tras biegowych, a te już istniejące wzbogacą się o nową infrastrukturę. Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie rozwoju lokalnych tras turystycznych, w ramach którego zgłoszono aż 26 projektów. Do podziału Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył ponad 46 mln zł.
- Prawie 15 mln turystów odwiedziło Małopolskę w zeszłym roku. Te liczby zobowiązują. Nieustannie inwestujemy i poszerzamy ofertę turystyczną regionu. Zależy nam na tym, by wciąż była ona atrakcyjna nie tylko dla turystów z Polski odwiedzających nasze województwo, ale także bezkonkurencyjna w skali międzynarodowej – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego.

O wsparcie finansowe starają się w głównie gminne jednostki samorządowe, lokalne grupy działania i organizacje pozarządowe. Łączna kwota wszystkich złożonych wniosków przekroczyła 52,67 mln zł. Jest o co walczyć, najwyższy możliwy poziom dofinansowania dla poszczególnych projektów został ustalony na poziomie 65%.

W efekcie realizacji zgłoszonych zadań w regionie powstaną nowe szlaki turystyczne i rekreacyjne lub zostaną rozbudowane te już istniejące. Najwięcej projektów dotyczy budowy tras rowerowych i biegowych, nie brakuje także wniosków o dofinansowanie narciarskich tras biegowych. W kilku przypadkach dodatkowo powstanie nowa infrastruktura: planuje się budowę miejsc postojowych, wiat i stojaków dla rowerów. Przybędzie także miejsc z urządzeniami rekreacyjno-gimnastycznymi oraz takich gdzie będzie można odpocząć, coś kupić i zjeść. Dodatkowo szlaki zostaną oznakowane, a w wyznaczonych miejscach pojawią się mapy pokazujące, miejsce na szlaku, w którym turysta aktualnie się znajduje. O tym jakie projekty otrzymają dofinansowanie dowiemy się w połowie roku, rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano bowiem na czerwiec.

Pełna lista wniosków złożonych w ramach konkursu tutaj.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl