Aktualności
Czwartek, 19 lutego 2015 20:54

Pierwszy etap przebudowy dworca Kraków Płaszów dobiega końca

Prace na placu budowy dworca Kraków Płaszów nabierają tempa. Wyburzono już parterową część budynku, która nie była objęta modernizacją. - Aktualnie prowadzone są prace związane z demontażem instalacji wewnętrznych i prace rozbiórkowe w pomieszczeniach biurowych na piętrze budynku. Kolejnym krokiem będzie otwarcie dworca tymczasowego i remont dachu – mówi Wojciech Rokicki, dyrektor Departamentu Inwestycji w PKP S.A.
Wszystkie prace wyburzeniowe w obrębie budynku dworca zakończą się w połowie marca. Co ważne po zakończeniu modernizacji dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Teraz pasażerowie nadal obsługiwani są w starym budynku ale już na początku marca będzie uruchomiony kontenerowy dworzec tymczasowy. PKP zapewnia, że nie zabraknie informacji o jakichkolwiek zmianach. W organizacji ruchu pojawią się mobilni informatorzy oraz specjalne oznakowanie wskazujące drogę do dworca tymczasowego.

Całe przedsięwzięcie zakończy się pod koniec tego roku. A my trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że będzie nam wszystkim sprawniej i wygodniej.

am. zdj. arch, PKP sa
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl