Golemo
Aktualności
Niedziela, 2 kwietnia 2017 08:45

Pierwszy dzień zmagań Rajdu PLATINUM - Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Dwadzieścia załóg wystartowało w pierwszym dniu zmagań Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W pierwszym przejeździe odcinka specjalnego Brzegi liczącego ponad 4,6 km zwyciężył Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki
Jadąca Mitsubishi Lancer Evo IX załoga o 1,4 sekundy wyprzedziła Mateusza Lisowskiego i Dariusza Burkata jadących Fordem Festa Proto oraz Waldemara Kluzę i Daniela Stawarskiego ściagających się Fordem Fiesta.


Podczas drugiego przejazdu odcinka specjalnego w Brzegach Lisowski o 3,2 sekundy wyprzedził Szepieńca, zaś Kluza stracił 3,5 sekundy. Po pierwszej sekcji rajdu na prowadzeniu był Lisowski, który w porównaniu z OS1 poprawił się o 2.9 sekundy.

Szepieniec, który narzekał na zbyt krótką skrzynię biegów, przez co na długich prostych dochodziło do odcięcia obrotów silnika popełnił też drobne błędy. Ostatecznie po drugim odcinku specjalnym tracił do lidera 1,8 sekundy zaś Kluza – 3,5 sekundy. Taka sama jak w generalce była kolejność w klasie 3. W klasie 2 prowadzili Radosław i Rafał Ćwięczkowie jadący Hondą Civic TypeR, zaś w klasie 1 – Marek Bugajski i Adam Gładysz jadący Citroenem C2-R2 MAX.

Do wieczornego odcinka wystartowało 16 załóg, które dwukrotnie przejechały OS Wieliczka Rynek liczący 1,8 kilomentra. Do memoriałowych zmagań dołączyli też uczestnicy pierwszej rundy MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w liczbie 25 załóg plus 5 bez pomiaru czasu.

Pierwszy przejazd wielickiej próby wygrał Szepieniec o 0,4 sekundy przed Filipem Nivette i Kamilem Hellerem jadącymi Fordem Fiesta, a trzeci, ze stratą 0,5 sekundy był Kluza. Liderujący przed tym oesem Lisowski stracił aż 9,5 s i spadł na trzecie miejsce za Szepieńcem i Kluzą.

Podczas drugiego przejazdu odcinka specjalnego na wielickim Rynku najlepszy czas uzyskał Damian Łata i Michał Grudziński, o 0,1 sekundy szybsi od Nivette’a i o 0,2 sekundy od Kluzy. Lisowski był czwarty ze stratą 0,3 sekundy, zaś wynik Szepieńca obciążyły 2 sekundy kary za potrącenie beczki.
Na koniec dnia w łącznej punktacji przewodził Kluza, Szepieniec miał 2,3 sekundy straty, a trzeci Lisowski – 5,6 sekundy. W klasie 2 nadal prowadzili Ćwięczkowie, a w klasie 1 – Bugajski.

W kategorii MOTUL HRSMP po dwóch sobotnich próbach na czele klasyfikacji są Krzysztof i Mateusz Głowalowie jadący Mazdą 323 przed Robertem Lutym i Dariuszem Gurdziołkiem jadącymi Subaru Legacy oraz Arkadiuszem Kulą i Jarosławem Janaszem w BMW E30 M3.

W programie niedzieli są trzy przejazdy próby odcinka specjalnego Brzegi-Jeziora liczącego po 6,61 km

Szczegółowe informacje, w tym wyniki on line, są dostępne na klubowej stronie organizatora www.automobilklub.krakow.pl i na stronie PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza www.superos.pl


oprac. wo/ na podstawie informacji ze strony www.superos.pl, zdjęcia Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl