Aktualności
Sobota, 2 stycznia 2021 10:09

Pierwsze narodziny w 2021 roku

Noworoczna noc w Porodówkach Nowej Generacji przebiegła spokojnie. Pierwsze dziecko w powiecie tarnowskim urodziło się w Tuchowie o godzinie 7:35 rano. W powiecie dąbrowskim pierwszy poród zakończył się o godzinie 11:15.
W obu przypadkach do rozwiązania doszło przez cesarskie cięcie.

W tuchowskiej porodówce przyszedł na świat Miłosz – pierwsze dziecko Pani Magdaleny z Dęborzyna na Podkarpaciu. Chłopiec ważący 3 200 g otrzymał 9 punktów w skali Apgar. Mama zdecydowała się na Centrum Zdrowia Tuchów jako miejsce porodu głównie dzięki rekomendacji rodziny. Kompetencje lekarzy i troskliwą opiekę położnych polecała jej bratowa, która korzystała wcześniej ze świadczeń porodówki. – No i był to bardzo dobry wybór, bo opiekę mam świetną i niczego mi nie brakuje. Nawet ta sytuacja związana z epidemią nie okazała się zbyt stresująca – mówi Pani Magda. Drugim istotnym czynnikiem dla wyboru porodówki w powiecie tarnowskim było miejsce pracy lekarz, prowadzącej ciążę. Imię dla Miłosza wybrał mąż Pani Magdy.

W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska pierwsza przyszła na świat dziewczynka. To drugie dziecko Pani Magdaleny z Woli Rzędzińskiej. Julia Maria po urodzeniu ważyła 3000 gram i miała 51 centymetrów.

mat. prasowy
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl