Marek Fryźlewicz. Dodał, że jeśli wygra drugą turę wyborów Paweł Liszka zostanie jego zastępcą." /> Paweł Liszka poparł w wyborach Marka Fryźlewicza. Podpisano porozumienie pomiędzy komitetami • malopolskaonline.pl
Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 24 listopada 2014 22:00

Paweł Liszka poparł w wyborach Marka Fryźlewicza. Podpisano porozumienie pomiędzy komitetami

NOWY TARG. "Podpisaliśmy porozumienie z komitetem Pawła Liszki. Jest to współpraca programowa" - powiedział Marek Fryźlewicz. Dodał, że jeśli wygra drugą turę wyborów Paweł Liszka zostanie jego zastępcą.
W trakcie prowadzonej przez Tygodnik Podhalański rozmowy z kandydatami na burmistrza Nowego Targu - Markiem Fryźlewiczem i Grzegorzem Watychą padło pytanie o organizację pracy Urzędu Miasta oraz zwalnianie urzędników. Grzegorz Watycha zapowiedział, że "absolutnie, żadnej absolutnie nie będzie". - To Urząd ciągnie pracę i zapewnia obsługę mieszkańców, a władza się zmienia. /.../ Z nikim nikim nie mam zatargów, ani osobistych porachunków. Rozmowy prowadzę na płaszczyźnie merytorycznej - zapewniał. Dopytywany kogo zwolni, dodał, że wystarczy mu jeden zastępca. - Urzędem będę kierował samodzielnie, bez doradców. Obecni są doradcami pana Fryźlewicza, ich mandaty wygasają ze zmianą burmistrza - wyjaśniał.

Na pytanie, "czy zwolni urzędników, którzy opowiedzieli się za jego przeciwnikiem", Marek Fryźlewicz powiedział, że nie jest "królem sumień mieszkańców, ani urzędników". Odpowiadając na pytanie o potencjalne "czystki w Urzędzie", powiedział: - Zawsze pewne zmiany są potrzebne. Ci którzy dobrze pracują, a tych jest większość, nie muszą się bać.

Kandydaci pytani byli o nazwiska swoich najbliższych współpracowników, czyli wiceburmistrzów. Watycha nie chciał podać nazwisk, powtarzając, że będzie to "inżynier z przygotowaniem do pełnienia funkcji", budowlaniec który pomoże przy przygotowaniach i realizacji inwestycji.

Kolejne pytanie dotyczyło elektoratu Pawła Liszki, czyli kandydata PiS który uzyskał w pierwszej turze trzeci wynik. Na pytanie "na kogo będą głosować wyborcy tego kandydata", Grzegorz Watycha odparł: - Jeśli będą konsekwentni, to będą głosować za zmianami w mieście.

- Dziś podpisaliśmy porozumienie z komitetem Pawła Liszki. Jest to współpraca programowa - powiedział Marek Fryźlewicz. Dodał, że programy obu komitetów się uzupełniają. Paweł Liszka zostanie wiceburmistrzem, bo "jeśli ma być współpraca to musi być też współpraca personalna". Wiceburmistrzem - według zapowiedzi Fryźlewicza będzie też nadal Eugeniusz Zajączkowski.

Poproszony o komentarz Watycha powiedział: - Trudno mówić o wielkim zaskoczeniu. Paweł Liszka po 8 latach w Radzie Miasta ściśle współpracował z panem Fryźlewiczem. Przypuszczam, że dostał jakąś propozycję. A ocenią to wyborcy, którzy byli przekonywani, że idzie on (Paweł Liszka - przyp. red.) w kierunku zmian.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl