Aktualności
Środa, 6 marca 2019 10:30

Parlamentarzyści PiS podsumowali nowe propozycje

W biurze posła Wiesława Janczyka odbyła się konferencja prasowa związana z nowymi postulatami Prawa i Sprawiedliwości ogłoszonymi podczas niedawnej konwencji partii.
W spotkaniu poza gospodarzem udział wzięli też parlamentarzyści: Jan Duda, Józef Leśniak i Arkadiusz Mularczyk. Podkreślano, że PiS to partia która dotrzymuje słowa a pięć kolejnych propozycji które teraz mają zostać wprowadzone ukierunkowane jest dla społeczeństwa.

Rozszerzenie programu 500+ o świadczenie przysługujące na także na pierwsze dziecko, to kontynuacja programu którego efektem - jak podkreślał poseł Mularczyk jest znaczny wzrost dzietności Polaków. Program spowodował wzrost konsumpcji a co za tym idzie wzrost PKB. Program wejdzie w życie już 1 lipca.

Obniżenie podatku dochodowego dla młodych ludzi z kolei ma powstrzymać emigrację zarobkową a zmiejszenie kosztów pracy i obciążeń podatkowych zachęcić przedsiębiorców do tworzenia nowych miejsc pracy i rozwijania biznesów.

Rząd nie zapomni też o osobach starszych - trzynasta emerytura, która w równej dla wszystkich wysokości 1100 złotych trafi do wszystkich uprawnionych do świadczeń seniorów

Kolejny temat to transport - zlikwidowano przedsiębiorstwa transportowe które zapewniały transport na prowincji i pomiędzy mniejszymi miejscowościami, co w wielu miejscach oznaczało odcięcie ich mieszkańców od świata. Sądecczyzna jest - zdaniem posła Mularczyka w tym względzie bardzo dobrym przykładem. Rząd chce przywrócić połączenia dopłacając do tych deficytowych ale niezbędnych.

Na konferencji poruszono również kwestie tego co udało się już osiągnąć. Niskie bezrobocie, elektroniczny obieg dokumentów w urzędach skarbowych i sądach, obniżone stawki ZUS to część ogólnopolskich działań.

Lokalnie jako przykład rozwoju pokazano budowę mostu Heleńskiego w Nowym Sączu - inwestycji na jaką sądeczanie czekali ćwierć wieku. Budowa linii kolejowej do Nowego Sącza i kolejne odcinki obwodnicy to cele jakie lokalnie stawiają sobie parlamentarzyści z regionu. Niebawem rozstrzygnięty ma też zostać przetarg na budowę mostu Kurowskiego.

mat. prasowe, oprac wo/

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl